3M - oficjalny dystrybutor
Wyszukaj
 
 
telefon: 58 664 92 55
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Pasy bezkońcowe nasypowe

Pasy bezkońcowe (taśmy ścierne) nasypowe dobieramy do konkretnej operacji, którą chcemy wykonać na obrabianym elemencie oraz materiału z którego wykonany jest element. Podstawowe kryteria doboru pasa to: podkład, nasyp, podłoże i docisk, który jest wymagany do wykonania danej operacji.

Nasypy rozróżniamy pod względem użytego typu ziarna z którego są wykonane. Podstawowe rodzaje nasypów dla pasów bezkońcowych to.: tlenek aluminum (AO), elektrokorund (AlOx), elektrokorund-cyrkonowy, ceramiczny tlenek glinu Cubitron, mieszanina elektrokorundu z ziarnem Cubitron, oraz węglik krzemu (SiC).
Cubitron™ jest materiałem wynalezionym i opatentowanym przez firmę 3M.

Każdy producent pasów bezkońcowych określa rodzaj nasypu, podkładu i podłoża kombinacją cyfr i liter które są drukowane na podkładach pasów. Poniżej umieściliśmy krótką chrakterystykę kliku wybranych materiałów nasypowych z naszej szerokiej oferty. Wszystkie wymienione pozycje to materiały ścierne firmy 3M.

Pasy bezkońcowe z nasypem z tlenku aluminum

3M 302D

Bardzo elastyczne pasy do pracy na sucho  z małym i średnim dociskiem. Szczególnie polecane do szlifowania elementów obłych i o dużej krzywiźnie wykonanych ze stali zwykłych i stopowych. Przeznaczone do przygotowania powierzchni przed chromowaniem i polerowaniem.
Dostępne ziarnistości:  P80, P100, P240, P400

 

3M 341D

Średnio elastyczne pasy do pracy na sucho ze średnim i dużym dociskiem. Dedykowane do agrasywnego usuwania naddatków i pośrednich etapów wykańczania elementów ze stali zwykłej i nierdzewnej. Przeznaczone do obróbki odlewów, odkuwek, kalibrowania rur, wyrównywania powierzchni.
Dostępne ziarnistości: P24, P36, P60, P80

 

Pasy bezkońcowe z nasypem z elektrokorundu cyrkonowego

3M 577F

Pasy wykonane na podkładzie ze sztywnego poliestru do pracy na sucho i mokro przy średnich i dużych dociskach. Dedykowane do szlifowania stali nierdzewnej, konstrukcyjnej, aluminum i stopów metali kolorowych. Ceramiczny nasyp cyrkonowy zawierający dodatek chłodzący zapewnia dużą wydajność pasów i jest polecany do obróbki stali nierdzewnej. Przeznaczone do większości operacji szlifowania, obróbek odlewów i odkuwek, kalibrowania rur, oraz wyrównywania powierzchni i krawędzi.
Dostępne ziarnistości: P36, P40, P60, P80, P100, P120, P150, P180

 

Pasy bezkońcowe z nasypem z mieszaniny elektrokorundu i ceramicznego tlenku glinu Cubitron

3M 707F

Elastyczne pasy do pracy na sucho z lekkim i średnim dociskiem. Polecane do obróbki stali nierdzewnej, kwasoodpornej, stopów kobaltu. Dodatek chłodzący i ziarno Cubitron zapewnia wydajne szlifowanie oraz dobrą i  powtarzalną jakość wykończenia powierzchni. Przeznaczone do pośrednich operacji szlifowania i  wykończenia powierzchni m. in. odlewów, odkuwek , łopatek turbin, oraz we wszystkich operacjach gdzie wymagane jest dopasowanie pasa do kształtu obrabianej powierzchni.
Dostepne ziarnistości: P120, P150, P180, P220, P240

 

3M 777F

Pasy wykonane na podkładzie ze sztywnego poliestru do pracy na sucho i mokro ze średnim dociskiem. Dodatek chłodzący i ziarno Cubitron zapewnia wydajne szlifowanie oraz dobrą i  powtarzalną jakość jakość wkonczenia powierzchni. Przeznaczone do szlifowania zgrubnego i międzyoperacyjnego gdzie wymagane jest sztywne podłoże. Rekomendowane do większości operacji szlifowania, obróbki odlewów, odkuwek, kalibrowania rur oraz  wyrównywania powierzchni i krawędzi.
Dostępne ziarnistości: P60, P80, P100, P120, P150, P180

 

Pasy bezkońcowe z nasypem z ceramicznego tlenku glinu Cubitron

3M 947D

Pasy wykonane na podkładzie z połelastycznej bawełny do pracy na sucho ze średnim dociskiem. Odpowiednie do operacji szlifowania stali nierdzewnej i trudnoobrabialnych stopów na bazie niklu, chromu, kobaltu itp. Dodatek chłodzący oraz ziarno Cubitron zapewnia wydajne szlifowanie również przy pracy "z ręki". Półelastyczny podkład pasa pozwala na wydajną pracę na maszynach z "wolną stopą" oraz na przenośnych maszynach ręcznych. Polecane do większości operacji szlifowania, wyrównywania spoin, usuwania defektów i linii podziału na powierzchni stali nierdzewnych, wykańczania, usuwania wypływek oraz obróbki łopatek turbin.
Dostępne ziarnistosci: P60, P80, P120  

 

3M 967F

Pasy wykonane na podkładzie ze sztywnego poliestru do pracy na sucho i mokro z dużym dociskiem. Zaprojektowane do pracy zautomatyzowanej jak i do szlifowania "z ręki" przy aplikacjach wymagających wysoką wydajność i trwałość pasa. Wysokowydajne ziarno Cubitron i dodatek chłodzący dedykuje pasy do szlifowania trudnoobrabialnych i wrażliwych na przegrzanie materiałów takich jak stopy niklu, kobaltu, stali nierdzewnej a w szczególności tytanu. Przeznaczone do szlifowania wałów , sworzni i ukosowania blach.
Dostępne ziarnistości: P24, P36, P60, P80

 

3M 964F

Pasy wykonane na podkładzie ze sztywnego poliestru do pracy na sucho i mokro ze średnim i dużym dociskiem. Dedykowane do obróbki stali konstrukcyjnej, narzędziowej, oraz odlewów z żeliwa sferoidalnego. Z powodzeniem stosowane również do szlifowania stopów aluminum i drewna. Materiał przeznaczony jest do szlifowania i wyrównywania powierzchni, gdzie wymagane są bardzo dobre parametry i wysoka klasa obróbki.
Dostępne ziarnistości: P36, P40, P60, P80, P100, P120

MASZ PYTANIA? SKONTAKTUJ SIĘ TERAZ ZE SPECJALISTĄ Z THC

Specjaliści THC są do Państwa dyspozycji od poniedziałku do piątku w godz. 08.00 - 16.00. Już teraz zadzwoń pod numer 58 664 92 55 lub skorzystaj z naszego
formularza kontaktowego.
THC Sp. z o.o. Sp.k.
ul. Uczniowska 33
80-530 Gdańsk
tel. 58 664 92 55
tel. 58 342 22 82
fax 58 346 43 59
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
© thc.gda.pl | Wszelkie Prawa Zastrzeżone.